آجر نیک > درباره آجر نیک

گروه کارخانجات آجر نیک

گروه کارخانجات آجر نیک در سال 1374 به مساحت 17.000 متر مربع و تحت پوشش وزارت صنایع بازارگانی در ضمیه تولید آجر رسی شروع به فعالیت کرده و اولین محصول این کارخانه در همان سال روانه بازار شد.

 

 

امروزه گروه کارخانجات آجر نیک جز معدود کارخانه‌های تولید آجر در سطح ایران است که قابلیت تولید و بارگیری همزمان انوع آجر رسی، قرمز، نسوز نما، آجر صنعتی و محصولات جانبی به صورت تخصصی را داراست.

کارخانه آجر نیک در دو مرحله در سال‌های 1386 و 1390 با اضافه کردن تجهیزات روز تولید آجر و افزایش ظرفیت تولید توانسته بیشتر از 300 محصول را تولید و عرضه نماید و ظرفیت سـالانه 15٫000 تـن انـواع مـواد نسـوز و آجـر نمـای نسـوز را کسب نماید.

پس از گذشت 26 سال با حمایت مصرف کنندگان و نمایندگان فروش محصولات در این سال‌ها توانسته کیفیتی برتر تولید را حفظ کرده و محصولات خود را به بازارهای داخلی و خارجی عرضه نماید.

محصولات آجر نیک در بیش از 15 استان کشور در دسترس مصرف کنندگان قرار گرفته است، محصولات این کارخانه با توجه به دارا بودن مزیت هایی همچون چسبندگی مناسب با انواع ملات ها ثبات رنگ تحت هر شرایط ، استحکام در برابر رطوبت و برودت هوا ، ضربه ،سایش و همچنین با رعایت استانداردهای خاص و با تلرانس مجاز تولید و در بسته بندی های منظم به بازار عرضه می گردد.

آزمایشگاه تخصصی گروه کارخانجات آجر نیک

آزمایشگاه و واحد کنترل کیفیت دارای دو آزمایشگاه مجهز به کلیه لوازم و تجهیزات لازم و همچنین نیروهای متخصص و مجرب می باشد. این واحد با بهره گیری از سیستم مدیریت کیفیت (ISO9001:2008) قادر است تمامی فرآیندهای تولید را همواره مورد پایش و اندازه گیری قرار دهد از جمله فعالیت های این واحد نظارت و کنترل دائمی بر واحدهای آماده سازی مواد، شکل دهی، خشک کن، پخت، بسته بندی، انبار و مشاوره در اجرای نما می باشد که تدوام کیفیت محصول را تضمین می نماید.
بررسی هایی چون موارد زیر بخشی از فعالیت‌های این واحد است :

  • بررسی و تایید خاک‌ها و سنگ‌های تهیه شده از معادن سراسر کشور قبل از ورود به کارخانه
  • بررسی محصولات تولید شده به صورت روزانه با بازه‌های زمانی مشخص با شاخصه‌هایی همچون: تراکم، ابعاد، رنگ، دانه‌بندی، مقاومت فشاری و رطوبت خاک
  • کنترل و نظارت بسته‌بندی‌های خروجی از کارخانه و نحوه انبار محصولات